Bylinkové čaje vás ochrání před jarní únavou

Kopřiva čistí a povzbuzuje metabolismus

Kopřiva roste všude, kam se podíváme, jde totiž o vysoce léčivý plevel. Užívá se zejména pro čistící pitný režim, při léčbě chudokrevnosti a trávicích obtíží. Vysoký obsah chlorofylu podporuje metabolismus a dokáže pročistit krev. Má také hojivé a protizánětlivé účinky. Antiseptického efektu se využívá při podpoře léčby zánětlivých onemocnění nebo celkové očistě organismu od škodlivin. Kopřiva je močopudná. Její užívání nemá žádné vedlejší účinky, lze ji proto pít pravidelně. V lidovém léčitelství se traduje, že jeden šálek čaje denně výrazně zlepší duševní i fyzickou kondici. Na začátek jara si můžete naordinovat intenzivnější očistnou kůru až se třemi šálky kopřivového čaje denně po dobu tří týdnů. Odvar s kvalitním medem může sloužit jako zálivka do salátů. Obsah sáčku lze použít také jako koření do nádivek.

Šípek pro prevenci infekcí a nachlazení

Šípek obsahuje bohatou zásobu vitaminu C, kterého je zejména v zimním období v naší stravě nedostatek. Šípkový čaj proto nejvíce poslouží při prevenci nachlazení a infekčních onemocnění, která mnohé z nás dokáží na konci zimního období ještě pěkně potrápit. Doporučená cena je 16,90 Kč.

Máta na dobré trávení i jako afrodiziakum

Po šálku mátového čaje saháme automaticky při potížích s trávením. Tato bylinka pomůže napravit jeho funkci po prohřešcích souvisejících se špatným stravováním. Tlumí křeče trávicího traktu a působí protizánětlivě a dezinfekčně. Povzbuzuje vylučování žluči a obecně tiší bolest při problémech se žlučníkem a žlučovými kameny. Používá se také při nechutenství, povzbuzuje chuť k jídlu. Šálek mátového čaje dokáže zmírnit důsledky kocoviny. Má také jemné afrodiziakální účinky!

Meduňka tiší bolest a uklidňuje duši

Meduňka působí jako uklidňující prostředek při nespavosti, dokáže uvolnit mírné úzkosti a pomáhat při stavech nervové vyčerpanosti. Řeší i srdeční neurózy, snižuje krevní tlak a tiší migrénu. Pomáhá také při nadýmání, žaludečních a střevních obtížích nebo potížích se slinivkou. Skvělá je také při těhotenství - působí totiž protikřečově a pomáhá proti nevolnosti. Již od dob starých Řeků se meduňka používá jako kořenící přípravek všude, kde se hodí citrónová chuť a vůně - k masu, rybám či do salátů. Při přípravě pokrmů se ale nesmí vařit, přidávejte ji proto až na závěr.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky